Jak dojechać z lotniska do centrum Londynu?

Magdalena Gignal
2007-11-07, ostatnia aktualizacja 2007-11-16 09:18


Wrocław: Ryanair

Dojazd do centrum Londynu z lotniska StanstedŚrodek transportuPociągiem Stansted ExpressAutobusem National ExpressAutobusem Terravision Express ShuttleTaksówkąZ polską firmą przewozowąPolskim busem
Czas przejazdu45 minut1 godzina 30 minut75 minut do stacji London Victoria, 55 minut do stacji London Liverpool90 minut (czas dojazdu zależy od natężenia ruchu w mieście)Ok. 90 minut (czas dojazdu zależy od natężenia ruchu w mieście)Podróż trwa dłużej niż przejazd taksówką, bo kierowca po drodze zabiera innych podróżnych z ich domów.
Cena biletu w jedną stronę13,50 funtów10 funtów8 funtów77 funtów (plus ewentualnie opłata za Congestion Charge)Od 30 funtów za kurs (niezależnie od ilości osób)Od 11 funtów za osobę
Stacja docelowaLiverpool Street / Tottenham TaleLondon Victoria (linia A6), Trafalgar Square (linia A9)London Victoria (linia A50), Liverpool Street (linia 51)
UwagiStansted Express to najszybsze połączenie lotniska z centrum Londynu. Pociągi kursują co 15 minut., Stansted Express zatrzymuje się także na stacjach Bishops Stortford, Harlow Town and Tottenham Hale (przesiadki na metro: Victoria Line).Linia A6 kursuje 24 godziny na dobę, co 10 minut. Linia A9 odjeżdża z lotniska w godzinach od 22:55 do 4:30.Autobusy odjeżdżają ze stanowiska nr 26 co pół godziny i kursują do 1 w nocy.Firma Checker Cars jest oficjalnym partnerem portu lotniczego Stansted, oferującym usługi taksówkowe.Kierowca przyjedzie do ciebie pod dom lub odbierze cię z lotniska. W osobowym samochodzie będziesz jechał sam - tak jak w taksówce. Ogłoszenia polskich firm przewozowych znajdziesz w polonijnej prasie i portalach internetowych.Minibus odbierze cię spod domu albo z wyznaczonego punktu w mieście lub pod lotniskiem. W busie będziesz jechał z innymi pasażerami, których kierowca po kolei będzie rozwoził po domach. Ogłoszenia polskich firm dowożących obsługujących busy znajdziesz w polonijnej prasie i portalach internetowych.


Dodatkowe informacje i zakup biletów

Pociągi:

Heathrow Express

Heathrow Connect

First Capital (Gatwick)

Southern (Gatwick)

Gatwick Express

Nationa Rail (Luton)

Stansted Express

Autobusy dalekobieżne:

National Express (Stansted,. Gatwick)

Terravision Express Shuttle (Stansted)

Green Line (Luton)

Easy Bus (Luton)

Taksówki:

Ceny taksówek według Transport For London